Vertikální Obráběcí Centrum VMC850B

VÍCE NEŽ 1 MILION PRODANÝCH !
JEDNODUCHÝ / SPOLEHLIVÝ / EFEKTIVNÍ

ModelVMC850B
Technické specifikaceSMTCL – EUROPE Standard
Rozměry stolu1,000 mm x 500 mm
Výkon motoru vřetena15 kW
Maximální zatížení stolu600 kg
Pojezd v ose X850 mm
Pojezd v ose Y560 mm
Pojezd v ose Z650 mm
Maximální otáčky8,000 RPM
Počet nástrojových pozic24
KuželISO 40
Řídicí systémFanuc / Siemens
Hmotnost stroje6,800 kg

Poznámka: Změna technických parametrů bez předchozícho oznámení vyhrazena.
Stroje jsou zobrazeny se zvláštním příslušenstvím.

Všechny hlavní součásti stroje jsou vyrobeny z lité oceli a obrobky lze obrábět s rychlostí a přesností až do 1000 mm. Při vývoji této série se kladl důraz na vynikající technický výkon a dostupnost. Typ VMC 850B nabízí stolní upínací plochu o rozměrech 1000 x 500 mm, přičemž maximální nosnost stolu je 600 kg.

Má také výjimečné osové rozmezí dosahující 850 mm pro osu X, 560 mm pro osu Y a 650 mm pro osu Z. Celkem 24 různých nástrojů je k dispozici pro vřeteno BT/SK 40, které může být provozováno s maximální rychlostí 8000 až 15000 otáček za minutu. Zásobník nástrojů je umístěna přímo na stojanu, a tím zajistí požadovaný nástroj rychle a přesně, to vše pomocí automatického měniče nástrojů.

Obráběcí centrum je schopné dokončit i obtížně obrábění s vysokým točivým momentem spolehlivě a s minimálními vibracemi díky vysoce přesnému lineárnímu vedení, litinovému vodítku pro osu Z a silnému pohonu s kuličkovým šroubem.

Motor byl umístěn přímo na vřeteno, aby zajistil výkonný pohonný systém, snížení start-upu a brzdné doby, jakož i zvýšení přesnosti a nabízí take kratší dobu obrábění. Robustní lineární vedení umožňuje dosáhnout vysokých rychlostních přechodů až 32 m/min a zkracuje tím nákladní neproduktivní dobu na minimum.

Například trysky chladící kapaliny a další pomocné nástroje spolehlivě dopraví všechen zbytkový material pryč. Řídící systém Fanuc a 90 ° otočný ovládací panel dělá zařízení lehko a pohodlně ovladatelné.

Stroj může být také vybaven naklápěcím otočným NC-stolem vyrobeným společností Tsudakoma, nástroji Iscar a systémem (sondou) měřícím obrobek vyrobený společností Renishaw.